Hakkımızda

Hakkımızda


Tropikal Süs Bitkileri, 1991 yılında, Kemal Ulaş tarafından kurulmuş olup, 1000 m² alanda iç mekan süs bitkileri üretimine ve toptan satışına başlamıştır. Kısa süre içerisinde üretim çeşitliliğini artırmış, üretim kalitesini dünya standartlarına taşımış ve ülkemizdeki süs bitkileri sektörüne öncülük etmiştir. Dünyayı yakından takip etmekte olan Tropikal Süs bitkileri, 2015 yılında bitki üretimlerini, sanat anlayışıyla birleştirmesi sonucunda terrarium üretimine de başlamıştır. Firmamız, seralarında özenle yetiştirilen bitkilerin kalitesinin, tüketiciye ulaştıktan sonra da devam edebilmesi için ve bitki bakımının doğru şekilde yapılabilmesi adına Bitki Bakım Ürünleri birimini kurmuş ve üretimde kullandığı toprak, besin gibi materyalleri de bitki severlerle buluşturmuştur.

Firmamız, süs bitkileri üretimi, bitki bakım ürünleri ve terrarium üretiminin yanı sıra, sektörel anlamda önem arz eden makineler tasarlamakta ve imâl etmektedir.

Bugün, sektörün önde gelen kuruluşlarından olan Tropikal Süs Bitkileri, 20.000 m² alanda, idealist, etik ve güvenilir ticaret anlayışıyla üretimlerine devam etmektedir.